Úspěšná podzimní sezóna

Žákyně GKM mají za sebou úspěšnou podzimní sezónu, ve které se zúčastnily několika soutěží.

Od září se intenzivně připravovaly na soutěže v gymnastickém čtyřboji a taktéž na vystoupení v týmové soutěži TeamGym. Přestože obě soutěže mají odlišná pravidla i obsah cvičení, děvčata zvládla vše výborně.

V krajském přeboru žákyň reprezentovalo GKM 10 děvčat ve 3 závodních družstvech. Všechny závodnice předvedly své sestavy s maximálním nasazením a odměnou jim za to byla medailová umístění.

V soutěži žákyň základního stupně se krajským přeborníkem stalo družstvo GKM A ve složení Adéla Poláková, Barbora Šromová, Helena Doležalová a Karolína Cápalová. Družstvo GKM B obsadilo 2. místo. Zde startovaly Klára Nyklová, Kateřina Krčálová a Karolína Bubníková.

V soutěži jednotlivkyň v této kategorii zvítězila nejmladší účastnice Klára Nyklová, která si vybojovala titul krajské přebornice. Na medailovou pozici dosáhla také Barbora Šromová, která obsadila krásné 3. místo. Další umístění olomouckých děvčat :4. Adéla Poláková, 5. Karolína Bubníková, 6. Helena Doležalová, 7. Kateřina Krčálová, 10. Karolína Cápalová

Družstvo mladších žákyň soutěžilo v nové kategorii poprvé. Děvčata musela zvládnout náročnější sestavy. Trojice olomouckých závodnic se úkolu nezalekla a přes drobné nezdary se umístila na pěkném 4. místě. V soutěži jednotlivkyň skončila Johana Valentová na pěkném 7. místě.

Soutěž Malý TeamGym ovládly jednoznačně reprezentantky GKM, které svými výkony zajistily v obou kategoriích svému klubu přesvědčivé vítězství.

V kategorii 0 – nejmladší děti do 8 let startovaly Adéla Poláková, Barbora Šromová, Klára Nyklová, Helena Doležalová, Tereza Kleinová, Rozálie Látalová a Kateřina Krčálová.

V kategorii žákyň do 11 let startovaly Johana Valentová, Karolína Cápalová, Kateřina Kubová, Kateřina Mynaříková, Barbora Cupáková, Anna Kalabisová, Anna Šotková a Hana Kopernická .

Posledním závodem roku 2016 byl již tradiční Mikulášský závod, tentokrát s pozměněnými pravidly. Soutěžily vylosované dvojice žákyň ve dvojboji. Zúčastnilo se 24 děvčat ve 12 soutěžních dvojicích. Vítězem se stala dvojice ve složení Adéla Poláková a Sabina Sikorová, které získaly zlatou medaili, stříbro vybojovaly Klára Nyklová a Anna Šotková a bronzové medaile si odnesly Helena Doležalová a Barbora Cupáková.

Soutěž se nesla v předvánočním (mikulášském) duchu, nechyběla ani návštěva samotného Mikuláše s andělem a čertem, kteří rozdali dětem tradiční perníky.Početné publikum zhlédlo statečné výkony svých dětí a všichni se spokojeně rozešli domů.

Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a přejeme mnoho podobných úspěchů v dalším roce.

Mikulášský závod 2016

 mikzav2016-1177