Mikulášský závod 2014

Ve čtvrtek 4.12.2014 se v hale GKM uskutečnil již tradiční Mikulášský závod pro děti.

Pozvání  k závodu přijaly také závodnice z oddílu ZŠ Demlova, takže k závodu nastoupilo celkem 34 děvčat rozdělených do čtyř věkových kategorií.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách – přeskok a prostná. V kategorii 0 nastoupily dívky nejmladší /roč. nar. 2008 a 2009/ a začínající závodnice, které začaly pravidelně trénovat teprve v září. Všechny závodnice podaly velmi pěkné výkony a předvedly vše, co se za toto krátké období  naučily. V této kategorii zvítězila Veronika Šlížková (ZŠ Demlova), za ní těsně následovala Helena Doležalová na 2. místě a o třetí místo a bronzovou medali se podělily Adéla Poláková a Barbora Šromová ( všechny GKM Olomouc).

Kategorie I. byla s počtem závodnic 15 nejpočetnější. Děvčata předvedla rovněž velmi pěkné a vyrovnané výkony. Vítězkou se stala Johana Valentová, která, ač byla nejmladší v této kategorii, předvedla velmi pěkný výkon a po zásluze obsadila 1.místo. Na 2. místě skončila Dáša Machová a 3. příčku obsadila Julie Veselá ( všechny GKM Olomouc).

Kategorie II. a III. byly méně početné, avšak všechny závodnice se vyrovnaly velmi dobře s vyšší požadovanou obtížností. V kategorii II. si nejlépe vedla Zuzana Pešková (GKM), která předvedla nejobtížnější sestavu v prostných a obsadila 1.místo s poměrně velkým bodovým náskokem. Na 2.místě se umístila Barbora Cupáková (GKM) a o 3. Místo se podělily shodným počtem bodů Anna Kalabisová (GKM) a Lucie Všetičková (ZŠ Demlova).

V kategorii nejstarších děvčat (r. nar. 2003 – 2005) předvedla nejlepší výkony v prostných i na přeskok Hana Kopernická, která po zásluze získala nejvyšší počet bodů nejen ve své kategorii, ale i v celé soutěži. Druhé místo získala svým bojovným výkonem  Anna Šotková a třetí příčku obsadila Markéta Štimplová ( všechny GKM).

Celý závod proběhl ve sváteční atmosféře, kterou podtrhl příchod Mikuláše, Anděla a neposedného Čerta, kteří rozdali děvčatům mikulášské perníčky.

Všem závodnicím ještě jednou gratulujeme k jejich výkonům i ke snaze a píli, s jakou přistupovaly k celé podzimní přípravě. Přejeme jim i jejich rodičům krásné prožití vánočních svátků, spoustu elánu a dalších úspěchů v jejich  sportovní přípravě.

Výsledkovou listinu závodu naleznete zde, fotografie ze závodu ve fotogalerii.

DSC_2497 DSC_2667